• Idziesz przez świat i światu dajesz kształt poprzez Twoje czyny

NOWOŚCI W BIBLIOTECE WYSPIANA !!!

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa i pozyskała środki na zakup książek w wysokości 12 tys. Za tę kwotę zakupiono zestaw nowych lektur szkolnych, a także z myślą o rozwoju czytelnictwa, książki najbardziej poczytnych autorów (przy zakupie kierowano się propozycjami złożonymi przez naszych uczniów).

            Nie ulega wątpliwości, że kontakt z książką ma ogromny wpływ na rozwój człowieka. Czytanie książek oddziałuje na wiele obszarów ludzkiej psychiki: pamięć, koncentrację, kreatywność i inne. Lektura dostarcza wiedzy o świecie i ludziach, kształtuje właściwą hierarchię wartości. Wraz ze spadkiem poziomu czytelnictwa obniża się poziom rozumienia czytanego przez młodzież tekstu. Widać to przede wszystkim na egzaminach z języka polskiego. Tymczasem czytanie ze zrozumieniem to umiejętność niezbędna na każdym przedmiocie i po prostu w życiu. W rozwoju młodego człowieka książka może spełnić szczególnie ważną rolę. Czytanie książek może być mądrym, dostępnym sposobem budowania więzi rodzinnej, budowania autorytetu rodzica. Powinniśmy więc utwierdzać dzieci w przekonaniu, że czytanie z pewnością przyniesie im dużo pożytku, a korzyści wynikające z czytania przełożą się na lepsze wyniki w szkole.

            Zapraszamy wszystkich uczniów do skorzystania z nowości wydawniczych biblioteki Wyspiana.

Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Biblioteka szkolna pełnił dyżury popołudniowe specjalnie dla swoich uczniów. Zapraszamy w każdą środę w godz. 14.00 – 16.00.  W trosce o bezpieczeństwo w dobie pandemii, osoby chcące skorzystać z zasobów biblioteki prosimy o kontakt za pomocą dziennika elektronicznego lub aplikacji Messenger z nauczycielem bibliotekarzem w celu przygotowania zamówienia.