Wspieramy też swoją obecnością biegi charytatywne.

Nasza szkoła miała okazje kibicować zawodnikom uczestniczącym w Mistrzostwach Europy w Goalball. Zawody były rozgrywane w dniach 24.09- 29.09 w kategoriach kobiet i mężczyzn. Goalball to wyjątkowa dyscyplina, w którą grają zawodnicy niewidomi i niedowidzący. Ze względu na specyfikę tej dyscypliny, podczas meczu musi być absolutna cisza, ponieważ zawodnicy orientują się na boisku za pomocą słuchu a ich oczy są dodatkowo zasłonięte.

Światełko do Nieba zakończyło 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna myśl przewodnia finału brzmiała „Mierzymy wysoko”, dlatego nasze liceum wzięło sobie mocno do serca słowa Jurka Owsiaka. Stanęliśmy na wysokości zadania, zorganizowaliśmy koncert, w ramach którego wystąpiły zespoły Alegoria, Oversound, Medicine Strings oraz kiermasz, na którym można było kupić książki, płyty i drobiazgi. W naszej szkolnej kawiarence dużym powodzeniem cieszyły się ciasta i gorąca herbata. Mamy nadzieję, że za rok będziemy jeszcze skuteczniejsi.