• Idziesz przez świat i światu dajesz kształt poprzez Twoje czyny

Przez wiele lat Wyspian zaskakiwał nas kolejnymi odsłonami Koncertu IX Muz, wydarzenia wyjątkowego w naszym powiecie.

W tym roku, wraz ze Starostą Będzińskim Panem Sebastianem Szaleńcem, II Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Będzinie zorganizowało kolejną edycję Koncertu. W tym ważnym dla naszej szkoły dniu zaszczycili nas swoją obecnością: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Rafał Adamczyk, Wicestarosta Będziński Pan Dariusz Waluszczyk oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Będzina Pan Roman Goczoł, który przybył na Koncert w imieniu Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego.

Koncert IX Muz promujący wybitne uzdolnienia i zainteresowania uczniów Wyspiana powstał jeszcze w czasach, kiedy wielkim telewizjom nie śniły się programy typu talent show. Przez wiele lat uczniowie, a potem także absolwenci, mogli na prawdziwych deskach gościnnego Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana prezentować swoje występy będące wynikiem ich ogromnej pracy. Nasi dawni Muzowicze są obecnie dorosłymi ludźmi. Jest wśród nich wielu muzyków, aktorów, dziennikarzy i społeczników. Z pewnością Koncert wpłynął na ich życiowe wybory i dodał odwagi do realizacji swoich marzeń.

Po obejrzeniu tegorocznej edycji Koncertu IX MUZ upewniliśmy się, że Duch Wyspiana tworzący niepowtarzalną atmosferę naszej szkoły niezmiennie unosi się nad sceną i naszymi artystami.