Nawigacja
Dla uczniów
Zajęcia dodatkowe
Organizacja roku szk.
Plan lekcji 2014/2015
Zestaw podręczników
PSO
Dla maturzystów
Procedura maturalna
Strona CKE
Strona OKE Jaworzno
Dla Gimnazjalistów
WARUNKI REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2014/2015
Dni otwarte - harmonogram
Oferta naszych klas
Dla rodziców
Statut Szkoły
Wzór podania o egzamin
Zwolnienie z zajęć W-F - procedura
Zebrania z rodzicami
Zwolnienie z zajęć - wzór
Usprawiedliwienie - wzór
Pliki cookies
W celu zapewnienia najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w Państwa przeglądarce internetowej. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności
Powitanie
II Liceum Ogólnokształcącece im. S. Wyspiańskiego
42-500 Będzin ul. Teatralna 5
tel. 267-45-80; e-mail: 2lobedzin@gmail.com

Sukces Wyspiana w XII Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Siewierzu I Miejsce dla Miłosza Kidawy, Wyróżnienie dla Joanny Janus!!!Nasza reprezentacja w składzie: Miłosz Kidawa oraz Joanna Janus spisała się na medal we wczorajszych muzyczno-obcojęzycznych zmaganiach. W kategorii szkół średnich zdobyliśmy pierwsze miejsce i wyróżnienie. Liryczne piosenki poprowadziły nas do sukcesu, Miłosz wykonał utwór „Say something”, Joasia- „The clown”. Duma i radość tym większe, że nasi przedstawiciele to uczniowie klasy pierwszej - Miłosz i drugiej- Joasia. To się nazywają Debiuty! Serdeczne gratulacje!!!

Low Point - Dół czy depresja?


17 grudnia w iście psychologiczno-duchowej asyście szkolnego psychologa Luizy Witkowskiej i księdza Pawła Stanisza, klasa 1b udała się do katowickiego oddziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Naszą tradycją od kilku lat jest uczestnictwo w organizowanych w ramach Strefy Młodzieży SWPS warsztatach dotyczących psychologicznych aspektów dojrzewania i funkcjonowania młodzieży w dzisiejszym świecie. Tym razem wspólnie z prowadzącym - psychologiem i seksuologiem Michałem Pozdałem - nasi uczniowie zgłębiali tematykę depresji. Obniżone samopoczucie, samookaleczanie, samobójstwa młodzieżowe, jak pomóc sobie i innym – to główne „słowa-klucze” do zrozumienia tego rozpowszechnionego zaburzenia. Mamy nadzieję, że przystępny język zajęć, zadziwiające „hipopotamowe” metafory oraz sympatyczna atmosfera pozwoliła nie tylko na poczucie klimatu uczelni ale przede wszystkim wzmocniła profilaktykę zaburzeń depresyjnych.

Zapraszam do obejrzenia filmiku dotyczącego głównych problemów związanych z tematyką depresji.

LW


Źródło: http://www.swps.pl/strefa-mlodziezy/spotkania-psychologiczne/9135-low-point

DZIEŃ WALKI Z AIDS

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS, w związku z tym młodzież Wyspiana uczestniczyła w tym dniu w prelekcji na temat źródeł zakażenia wirusem HIV wygłoszonej przez Pana Dariusza Pietrek z Katowickiego Instytutu Psychoterapii. 4 grudnia natomiast odbył się I Szkolny Konkurs Wiedzy o AIDS. W konkursie uczestniczyło 35 uczniów, którzy odpowiadali na pytania dotyczące przyczyn, objawów i profilaktyki AIDS.

I miejsce w konkursie zdobył Karol Komorowski
II miejsce Paweł Zgajewski
III miejsce Martyna Biczak

Gratuluję zwycięzcom
KK

Dziękuję, nie piję

Wczoraj, podczas godziny wychowawczej klasy 1B, psycholog szkolny Luiza Witkowska przeprowadziła warsztaty z zakresu profilaktyki uzależnień od alkoholu. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. "Dziękuję, nie piję" udostępniony przez Wydział Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Będzinie. Przedstawione w filmie scenki stały się punktem wyjścia do dyskusji na temat szkodliwości oraz zalet picia alkoholu. Jak się okazało, najtrudniejszym elementem zajęć było znalezienie trafnych argumentów popierających spożywanie alkoholu. Zajęcia zakończyły się prezentacją alternatywnych zakończeń historii przedstawionych w materiale filmowym.
Klasie 1 b dziękuję za zaangażowanie, zaciekłą dyskusję i gratuluję dużej wiedzy dotyczącej mechanizmów uzależnień oraz ich negatywnych skutków.
Luiza Witkowska

2d na tropie przestępstw, czyli warsztaty w ramach projektu "Akademia Bezpieczeństwa WSZOP"

Wiktymologia, kryminologia, kryminalistyka i daktyloskopia… Te pojęcia od wczoraj nie kryją przed nami tajemnic, dzięki warsztatom prowadzonym przez wykładowców Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach – nadkom. Joannę Czechowską, nadkom. Mirosława Będkowskiego oraz dr Michała Kalitowskiego. Zwiedzanie nowoczesnego laboratorium kryminalistyki, poznanie najnowszych metod i środków służących do ujawniania i zabezpieczania śladów daktyloskopijnych, poznawanie sekretów specjalnych pędzli z marabuta oraz „magicznych” walizek techników kryminalistyki, no i oczywiście zasady zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa to niezwykle interesujące elementy zajęć, w których uczestniczyła klasa 2d wraz z prof. Izabelą Zawadą oraz prof. Luizą Witkowską. Do Będzina wróciliśmy pełni nowej wiedzy i wrażeń, ze świeżo pobranymi przez nadkomisarza Będkowskiego odciskami palców…
LW

Po prostu: doskonali!
Wystąpienia publiczne i wygłaszanie przemówień to sztuka. Kontakt z dobrym mówcą potrafi inspirować i energetyzować. Wszyscy o tym wiemy a szczególnie nasi uczniowie: Ania Benduska, Damian Kika, Jakub Płonka i Przemek Krzywdziński, którzy debatowali po raz kolejny. Była to najlepsza debata w ich wykonaniu. Wznieśli się na wyżyny i wprowadzili w zachwyt. Górowali nad przeciwnikami szczególnie w celnych uwagach i umiejętności ripostowania. Do udziału w następnym etapie zabrakło im jednego głosu. Nie oznacza to jednak, że przegrali! Można użyć jedynie stwierdzenia, że nie wygrali. Niedosyt ogromny! Zasłużyli na to by być w następnym etapie!
Jakub Płonka po raz kolejny został uznany najlepszym mówcą! Faktycznie, nie miał sobie równych!
Gratuluję serdecznie i dziękuję za: kilkumiesięczną, wytężoną pracę, nocne rozmowy, inspirujące wątki, wzruszające wyznania, gołębia i wizyty w szafie… Myślę, że "nasza Narnia" pozostanie w pamięci na długie lata…
Swoją postawą udowodniliście, że na temat historii Śląska możemy dyskutować z każdym w naszym województwie. Nie przez przypadek znaleźliśmy się przecież w ósemce najlepszych szkół, jako jedyni reprezentując Zagłębie. Ale nasza przygoda z debatowaniem się nie kończy...
MH

Na pohybel wilkom
Wydaje się, że o baśniach powiedziano już wszystko. Jednak sprawdzanie „samym sobą” ich mocy terapeutycznej to już zupełnie inna sprawa. A nadarzyła się ku temu niepowtarzalna okazja. Uczniowie klas I i II biorący udział w zajęciach kółka teatralnego postanowili przygotować minispektakl na motywach „Czerwonego Kapturka” kierowany do uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Górniczej.

I tak, 4 grudnia zamierzenie stało się spektaklem. Dostarczyło wielu wzruszeń, o których pisać nie trzeba, ale należy o nich pamiętać, szczególnie w czas chmurny i ponury.

Za fantastyczną atmosferę i niezwykłe przedstawienie wielkie brawa dla: Kingi Łuszczyn, Martyny Kołtońskiej, Pauliny Baj, Klaudii Garbali, Aleksandry Siei, Karoliny Borówki, Patryka Domańskiego, Patryka Zojdzia, Weroniki Kyzioł, Natalii Krawczyk, Julii Szerszeń, Ani Mazur, Roksany Kamińskiej, Justyny Pasternak, Wiktora Danisza, Bartka Szombary, Olka Suligi, Marysi Cieśli i Marty Lis.
Pamiętajcie, że wilk ma wielkie uszy, ale człowiek na starość jeszcze większe.

Małgorzata Wójcik-DudekSkansen Guido Zabrze Mikołajki
Fot.Marta Lis

WYSPIAN WITCH PROJECT - ANDRZEJKI Z WYSPIANEM

Konkurs filmowy "Pozytywnie nakręceni, czyli wzorem W11 na tropie przestępstw" rozstrzygnięty!!!
Wzorem profesjonalnych filmowców, wcielając się jednocześnie w role: scenarzystów, scenografów, aktorów, reżyserów, charakteryzatorów, operatorów kamery, montażystów i w końcu specjalistów od efektów specjalnych, młodzi i kreatywni ludzie spotkali się dziś w Wyspianie, by zaprezentować efekty swej kilkutygodniowej pracy nad mini-produkcją stylizowanych na serial "W11 Wydział Śledczy" filmów. Zadanie wymagało wielu przygotowań, pomysłowości oraz zaangażowania.
Honorowy patronat nad konkursem objęła JM Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach dr Elżbieta Krawczyk-Neifar. Finał konkursu uświetnił wykład pani Joanny Czechowskiej dotyczący zagrożeń związanych z substancjami psychoaktywnymi.
Jury w składzie: Joanna Czechowska (przewodnicząca), Luiza Witkowska i Małgorzata Hat nagrodziło trzy najlepsze zespoły.
Miejsce pierwsze zajęli uczniowie Wyspiana: Damian Kika, Grzegorz Kuś i Michał Majorek prezentujący film pt. "W111 Śledczy Wydział ".

Miejsce drugie zdobyli autorzy filmu "Przedawkowanie": Ewelina Sufleta, Rafał Małota, Leonardo Di Pasquale oraz Daniel Wasilewski - gimnazjaliści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi.

Miejsce trzecie zajęli również przedstawiciele Gimnazjum z Nowej Wsi, dzięki produkcji pt. "Niby zwykły dzień": Marika Cichoń, Erika Pocztowska, Julia Olszewska, Adrianna Dolecka oraz Daria Grzegorczyk.

Wszystkim nagrodzonym zespołom gratulujemy przebojowości, zapału i pasji, dziękujemy za wspólną zabawę, licząc na kolejne - wzbudzające wiele pozytywnych emocji i komentarzy - produkcje.


Serdeczne podziękowania kierujemy również do:
Posła Na Sejm RP pana Jarosława Pięty, JM Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach dr Elżbiety Krawczyk-Neifar oraz pani Beaty Gąsiorowskiej ze Stacji Telewizyjnej TVN, dzięki którym nagrodziłyśmy zwycięzców.

Organizatorki konkursu: Luiza Witkowska i Małgorzata Hat


Moc słowa mówionego
W III edycji Powiatowego Konkursu dla Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych "Booktalking, czyli gawęda o książce" II miejsce zdobył Jakub Płonka (2d).

- Zauważyłem, że znaczna część prezentujących stawiała na ekspresję emocjonalną i w większości przypadków wspomagała się przynajmniej podkładem dźwiękowym. Tym razem zdecydowałem omówić powieść pt. "Atlas Chmur" Davida Mitchella. Zadanie było wymagające, a dodatkowe napięcie wprowadzał limit czasowy [...]. Udział w "Bootalkingu" za każdym razem okazuje się rozwijającym doświadczeniem. Jestem usatysfakcjonowany efektem tegorocznych starań - podkreślił autor sukcesu.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
mgr Ewa Pawik

Teatr
Wyspian
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło